Твори

  Сад Божественних Пісень     Вистави     Публікації     ВІДЕО:  Творчі зустрічіПісні під кобзуПісні під гітару

Сад Божественних Пісень

"Маючи святість у серці, а не показну набожність, навчаючи прикладом свого життя, а не зверхньо повчаючи, Григорій Сковорода саме та персона, яка потрібна сучасному українському суспільству: молоді, яка шукає шляхів власного розвитку; зрілим громадянам, які мають діяти, наслідуючи кращі приклади з національної історії; літнім людям, які найкращим підсумком життя мали б сягнути того небесного спокою, який відкрив у своєму серці світоч України – Григорій Сковорода”.
Петро Приступов, "Світ думки людської".


Роботу над "Садом", розпочату у 1974 році, було повністю закінчено 2008 року. В доробку митця – музика до всіх 30 пісень Сковороди.

Як автора й виконавця пісень на вірші Григорія Сковороди Петра Приступова було відзначено званнями лауреата Міжнародної літературно-мистецької премії імені Григорія Сковороди (2011), всеукраїнських фестивалів "Оберіг" та "Білі вітрила"(1992). Цей творчий доробок має схвальні відгуки відомих митців та науковців.

Зокрема, цій праці надано статус музичного посібника до курсів: "Українська та зарубіжна культура", "Історія України", "Українська література", "Релігієзнавство", "Музичне виховання", "Етика" й "Естетика".

"Слухаючи музику П.Приступова, забуваєш, що створила її людина 20 століття. Віриш, що саме так міг би написати сам Сковорода”.
Чл.-кор. Академії мистецтв, Народний артист України Левко Колодуб

“П.Приступов проникся духом часу, заглибився в мелос другої половини 18 ст. і доніс до сучасного слухача весь чарівний світ сковородинської поезії”.
Чл.-кор. НАН України Олекса Мишанич

"Музичним композиціям П.Приступова на вірші Григорія Сковороди надано статусу навчального посібника. Ця робота не має аналогів у світі”.
Академік Микола Жулинський


Вгору ^


Вистави

 1. П'єса Петра Приступова за творами Григорія Сковороди "Всяк є там, де серцем сам", орієнтована на школярів – для кращого засвоєння теми про Г.Сковороду. – Театральна студія для дітей та молоді "Радощі", м.Бровари. Керівник студії і режисер-постановник Сергій Дудко. – YouTube.
 2. Спектакль "Сад Божественних пісень", сценарій В.Шевчука, пісні П.Приступова, режисер А.Кужельний. – Театр "Сузір’я”. – 1990.
 3. Моновистава "Відаю Людину", автор і виконавець Петро Приступов. Створена у 2002 році. – Відео вистави на YouTube. – Афіша на сайті театру "Сузір'я": PDF. – Текст вистави: PDF.
  У цій п’єсі немає жодного слова про Сковороду, але саме тексти Григорія Савича у гармонійному перегуку із піснями "Саду Божественних пісень" розкривають духовні простори великого українського мислителя 18-го століття.
 4. Вистава "П’ять слів Григорія Сковороди" – духовна містерія, постановка та виконання Петра Приступова.
    Сергій Бойко. "...Подвійний промінь невечірнього сонця...": Відгук про виставу П.Приступова "П'ять слів Григорія Сковороди". – PDF.
 5. Вистава "Щастя, де ти живеш?" – сценарій Софії Майданської, пісні Петра Приступова. – Національна філармонія, Київ.

Вгору ^


Публікації

 1. Персональна сторінка Петра Приступова на WixSite - pristupov.wixsite.com/music.
 2. Музична збірка на вірші Георгія Сковороди "Сад Божественних пісень" (+CD-ROM) / Петро Приступов. – 2018. – 56 c., нот. – Аудіо. – Пісні збірки на YouTube.
 3. Сад Божественних пісень [Аудіоальбом на касеті] / Петро Приступов. – Київ, 1996. – Обкладинка (PDF).
 4. А далі була кобза... (про себе дещо і ще щось…) / Петро Приступов. – 2017–2019.
 5. Авторська сторінка Петра Приступова на сайті poezia.org. – PDF.
 6. Світ думки людської / Петро Приступов. – poezia.org. – PDF.
 7. Невідомий Сковорода / Петро Приступов. – poezia.org. – PDF.
 8. Петро Приступов на сайті pisni.org.ua.
 9. Петро Приступов на сайті bandurka.etnoua.info.

Вгору ^


ВІДЕО

Петро Приступов – загальний список відтворення на YouTube »

З-поміж цього списку – наступні розділи:


Творчі зустрічі

Творчі зустрічі з Петром Приступовим на YouTube »

Крім сковородинської теми, до творчого доробку П.Приступова належать такі музичні цикли:


Пісні під кобзу

Пісні під кобзу у виконанні Петра Приступова на YouTube »

Пісні під гітару

Пісні під гітару у виконанні Петра Приступова на YouTube »

Вгору ^